Майстерня

Зографос

бібліотека контакти

Дитяча ілюстрація

Ідеологія

     Дитяча ілюстрація має велику і величну місію: вона покликана виховати дитину.Саме ця місія спонукає кожного, хто малює для дітей, докладати до дарованого Богом таланту – Любов і приязнь.
     Дитяча ілюстрація завжди йде в парі з текстом. Але якщо текст, який мама читає дитині (або ж дитина читає сама) – потребує усвідомлення і розуміння, то ілюстрація – сприймається одразу, і залежно від того, яка вона – запам’ятовується або ні, має яскравий позитивний вплив або навпаки.
     Зорове сприйняття дитини – одне із перших містків до сприйняття світу. Тому є так важливо, щоб персонажі книг, які вона читатиме з батьками, герої її улюблених мультфільмів були ДОБРИМИ! Адже дитина формує поняття про людину, притаманні їй риси характеру саме з героїв, яких бачить на екрані або ж у книзі.
     Художник-ілюстратор має бути не лише художником із гарним технічним вмінням. Найперше він повинен нести щирість і світло. Його твори обов’язково повинні бути "живими" – відображати характери, емоції.

Техніка

   Є багато технік, в тому числі авторських. Один із найпоширеніших – це акварель або гуаш + кольорові олівці. Можна зустріти книги з ілюстраціями, створеними олійними фарбами на полотні. Тут не має жодних обмежень, художник вибирає зручну і улюблену для нього техніку. Але завжди слід враховувати особливості тексту (зміст).
     Доволі поширений нині термін "комп’ютерна графіка" також має своє місце в дитячій ілюстрації. Однак в даній сфері він часто викликає упереджене ставлення. Частина людей схильна думати, оскільки це створене на комп’ютері, то воно обов’язково штучне, холодне. Зовсім ні! В даному напрямку комп’ютер є лише засобом вираження задумів автора. Зображення не може бути негативним вже тому, що воно створене на комп’ютері. Основою залишається бачення образу художником.
     Комп’ютерна графіка з’явилась достатньо давно. У 1960-х роках уже існували повноцінні програми роботи з графікою. У нас на Україні у сфері ілюстрацій вона здобула поширення в останні роки. Комп’ютерна графіка передбачає використання спеціально створених програм. Це Corel Draw, Illustrator, Corel Painter, Art Rage та багато інших + використання графічного планшету.
     За своєю структурою зображення можуть бути растровими та векторними. Звідси і програми діляться на ті, що працюють з векторними зображеннями і ті, що працюють з растровими. Художник вибирає залежно від свого вміння і бажання у якій програмі працювати, адже в кожній з них можна створити вартісну цікаву ілюстрацію.
     Дитяча ілюстрація – ні в якому разі не знаходиться на маргіналах мистецтва. І хоча про неї не пишуть, її не систематизують за стилями, не досліджують, вона є і залишається одним із найяскравіших видів мистецтва.

Мар´яна Фляк
  © Майстерня ЗОГРАФОС 2009 - 2015.